کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

سرپرست استانداری خراسان رضوی:

سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی روزهای نفس‌گیری را به دنبال خواهد داشت

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: در ایام پایانی ماه صفر، بیش از هر زمان دیگری رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری به نظر می‌رسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: هرساله در ایام دهه آخر صفر پذیرای جمعیت قابل توجهی از محبان اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام در مشهد بودیم، اما امسال با شرایط خاصی مواجه هستیم که برای حفظ سلامت زائران، رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری است.
وی افزود: برای این که شاهد موج‌های دیگر این ویروس منحوس نباشیم و زنجیره انتقال آن قطع شود باید مردم بیش از پیش نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی گرفته و در سرلوحه رفتار شخصی و اجتماعی خود قرار دهند.
سرپرست استانداری خراسان رضوی بیان کرد: به منظور تامین سلامتی و حفظ جان زائرین محترم، خواهشمندیم ضمن توجه به توصیه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، با زیارت از راه دور، به امام رئوف تمسک پیدا کنند.
جعفری خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، بهداشت فردی و پرهیز از تجمع باعث کاهش آمار مبتلایان و فوت شدگان ناشی از کرونا خواهد شد.
وی اضافه کرد: اگر قرار باشد رفتار مردم در قبال برخورد با این ویروس منحوس تغییر محسوسی پیدا نکند و درصد استفاده از ماسک کاهش یابد شاهد روزهای سخت و نفس‌گیری خواهیم بود این در حالی است که کادر درمان به اندازه کافی خسته و فرسوده شده است.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه این جلسه گفت: تجربیات چند ماه گذشته باید جلوی اشتباهات بعدی ما را در قبال این ویروس بگیرد.
قاسم جان بابایی بیماری کرونا را یک بیماری اجتماعی توصیف کرد و افزود: عوامل کاهش بیماری و مرگ و میر در خارج از بیمارستان قرار دارد چون این بیماری به شدت متاثر از رفتارهای اجتماعی است.
وی افزود: خراسان رضوی مانند تهران از استان‌های دیگر متاثر بوده و این در تصمیم‌گیری‌ها موثر است اما در عین حال تصمیمات خوبی گرفته شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir