کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.
میز خدمت الکترونیکی
استانداری خراسان ر ضوی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

استاندار خراسان رضوی در نشست مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی شهرستان فریمان مطرح کرد:

ایجاد تعادل در درآمد سرانه مردم و کار مستمر؛ هدف مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی

استاندار خراسان رضوی در نشست مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی با محوریت شهرستان فریمان گفت: فریمان جایگاه خوبی پیدا کرده است و می‌تواند یکی از نمونه‌های موفق کشوری باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در نشست مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی خراسان رضوی با محوریت شهرستان فریمان که امروز در سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد، علیرضا رزم‌حسینی به نرخ پایین بیکاری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ما در پی ایجاد توازن توسعه در استان هستیم تا حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ کاهش پیدا کند.
وی هدف از مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را ایجاد تعادل در درآمد سرانه مردم و کار مستمر توصیف کرد و یادآور شد: مردم باید به طور مقتضی توجیه شوند و وحدت مسئولین نیز به هیچ عنوان نباید آسیب ببیند.
استاندار خراسان رضوی ضمن تحسین نرخ پایین بیکاری در شهرستان فریمان، جایگاه آن را مناسب ارزیابی و تأکید کرد: فریمان می‌تواند یکی از شهرستان‌های نمونه در سطح کشور باشد.
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی نیز در این جلسه به آموزه‌های دین در خصوص قبولی اعمال اشاره کرد و گفت: شروط ایمان، تقوا، شرط اجتماعی، خانوادگی و اقتصادی از جمله شرایط قبولی یک عمل است.
حجت الاسلام محمد حسین ایزدی توجه به مطالبه رهبری در سال جاری را ضروری خواند و افزود: مثلث توسعه اقتصادی یکی از طرح‌های بسیار خوب در راستای فرمایش ایشان برای جهش اقتصادی است.
دبیر نهاد مردمی ‌اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی نیز به حضور ۹ معین اقتصادی در شهرستان فریمان اشاره کرد و گفت: ۶۷ فعالیت اقتصادی در این شهرستان در حال انجام است و نگاه معین‌های اقتصادی در این منطقه با رویکرد درون سیستمی است.
علی‌اکبر لبافی از بهره‌برداری ۲ فعالیت اقتصادی با سرمایه ۳ میلیارد تومان و ۳۰ مورد اشتغال‌زایی در فریمان خبر داد و افزود: ۳ حساب خرد توسعه روستایی نیز به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان و ۳۰ عضو در این شهرستان افتتاح شده است.
فرماندار شهرستان فریمان نیز از آمادگی ۳ معین اقتصادی جدید برای فعالیت در شهرستان گفت و یادآور شد: در شرایط تحریم و با حمایت‌های استاندار، فریمان کمترین میزان تعدیل نیرو را داشته و برای حدود ۶۰۰ نفر نیز اشتغال ایجاد شده است.
عباسعلی صفایی به انعقاد ۵۵ تفاهم‌نامه اقتصادی اشاره کرد و افزود: مجموع این تفاهم‌نامه‌ها بالغ بر ۴۵ هزار میلیارد تومان است و ما در بخشی از سال حتی با کمبود نیروی کار فصلی مواجه می‌شویم.
امام جمعه شهرستان فریمان نیز از اتحاد، وحدت و صمیمیت مسئولین در شهرستان فریمان به نیکی یاد کرد و گفت: فرماندار محترم مدیریت بسیار خوبی بر شهر دارند.
حجت الاسلام سید مهدی معلمی از خسارات وارد شده پس از شیوع ویروس منحوس کرونا ابراز تأسف کرد و افزود: معین‌های اقتصادی تلاش کردند مجموعه شهرستان کوچکی مثل فریمان از این مسئله آسیب چندانی نبیند.
دادستان شهرستان فریمان نیز همدلی خوب میان مسئولین شهرستان را تحسین و خاطرنشان کرد: فریمان کمترین تعداد زندانی در بین شهرستان‌های با این میزان جمعیت را داراست و در مقطعی تعداد زندانی به زیر ۵۰ نفر رسیده است.
محسن ملائی شمس نسبت به تأسیس مرکز حرفه آموزی در شهرک صنعتی کاویان ابراز امیدواری کرد و افزود: باید برای اشتغال زندانیان بعد از خروج از زندان تدبیری اتخاذ شود تا بتوانند بدون مشکل جذب بازار کار شوند.
نماینده شرکت توریستی ورزش‌های کوهستان به عنوان نماینده اقتصادی شهرستان فریمان از طرح اشتغال زنان سرپرست خانوار گفت و افزود: طی دو سال حدود  ۴۰۰ زن در استان پوشش داده شدند و به درآمد پایدار رسیدند.
وی ظرفیت شهرستان در حوزه قالیبافی را بسیار بالا توصیف و خاطرنشان کرد: ما به دنبال ایجاد کارگاه‌های قالیبافی شهرستان در آینده نزدیک هستیم.
نماینده شرکت فرآورده‌های گوشتی فریمان به عنوان دیگر معین اقتصادی شهرستان نیز از ایجاد زنجیره گوشت این شهرستان در ماه‌های آینده خبر داد و گفت: دام این طرح توسط خود روستاییان تأمین می‌شود و برای بازار گوشت نیز هیچ مشکلی نخواهیم داشت.


لینک گزارش تصویری: https://b2n.ir/181203


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

www.khorasan.ir