.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۴

مدیر کل جدید حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی معرفی شد

با حضور سرپرست استانداری خراسان رضوی، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، فرمانده نیروی انتظامی استان و تعدادی از فرماندهان سپاه، از خدمات سردار نجاتی قدردانی و سردار یوسفعلی زاده به عنوان مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان معرفی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی،رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در این جلسه گفت: بر اساس بررسی های جدید در اسناد دوران دفاع مقدس، آمریکا نخستین کشوری بود که سلاح شیمیایی در اختیار رژیم صدام قرار داد.
سردار بهمن کارگر افزود: پیش از این فکر می کردیم برخی کشورها از جمله اروپایی ها این تسلیحات را در اختیار رژیم بعث قرار داده اند.
وی اظهار داشت: در ابتدای جنگ صدام 300 هواپیمای جنگی داشت که همه را نابود کردیم اما در پایان جنگ این رژیم بعثی 300 هواپیمای نو در اختیار داشت، در بخشهای دیگر هم همین حمایتها را از عراق شاهد بودیم بطوریکه در میان اسرای عراقی از 10 ملیت مختلف اسیر وجود داشت و همه این مسائل گویای حمایت کشور های مختلف جهان از رژیم صدام است.
وی با بیان اینکه تحلیلگران جنگ از جنگ هشت ساله ما به عنوان جنگ جهانی کوچک یاد می کنند ، گفت: در دوران دفاع مقدس حمایت 2 بلوک غرب و شرق از صدام در یک طرف و ایران در طرف دیگر قرار داشت اما با رشادت های ایثارگران درخت انقلاب اسلامی تنومند شد و شاهد توانمندی های امروز کشور هستیم که همه مدیون شهدا و ایثارگری خانوده های شهدا و ایثارگران است.
سردار کارگر افزود: با این توانمندی کشورهای سوریه و عراق را نجات دادیم و به لطف خدا کشور یمن نیز در آستانه پیروزی قرار دارد.
وی اظهار داشت: وظیفه ما این است که با ابزار به روز و جدید از جمله فضای مجازی، صدای شهیدان را به گوش ملت بویژه نوجوانان و جوانان برسانیم.
وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند همانطور که ملت ایران هنوز سرشکستگی حاصل از عهدنامه ترکمانچای را حس می کنند، باید کاری کنیم که تا 200 سال دیگر مردم این سرزمین از رشادتهای دوران دفاع مقدس لذت ببرند و این وظیفه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس است.
سردار کارگر افزود: این بنیاد تنها به نظامی ها تعلق ندارد بلکه متعلق به مردم است، همه جناح ها در دفاع مقدس جای می گیرند و مدیران کل نباید وارد مسائل سیاسی و جناحی شوند
وی اظهار داشت: دفاع مقدس نباید در چپ و راست و یک قوم و مذهب خلاصه شود بلکه همه در ایجاد این حماسه نقش داشتند و دفاع مقدس کلید وحدت در کشور است.
وی گفت: هر زمان که ضعیف شویم دشمن به ما حمله خواهد کرد و مادامی که وحدت داخلی و پیروی از رهبر معظم انقلاب در کشور وجود داشته باشد، پیروزی از آن ملت خواهد بود
سردار کارگر ساخت باغ موزه ها در کشور را از مطالبات و برنامه های اصلی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اعلام کرد و افزود: ساخت باغ موزه دفاع مقدس در مشهد به عنوان پایتخت معنوی ایران بسیار با اهمیت است و امیدواریم با حضور سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی زاده در اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی روند ساخت این مجموعه سرعت بگیرد
در این مراسم از خدمات سرتیپ دوم پاسدار احمد نجاتی مدیرکل سابق حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی قدردانی و سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی زاده به عنوان مدیر کل جدید این اداره معرفی شد.
سرتیپ دوم نجاتی به عنوان مشاور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در امور استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی منصوب شده است.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید