.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۴

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی :

برخورد و نظارت ها بر بازار تشدید می شود

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت : نظارت و کنترل بر بازار و برخورد با محتکران و متخلفان تشدید می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ علی رسولیان افزود : در نشستی با دستگاه های نظارتی برنامه ریزی شد که با اجرای طرح های جدید ورود گسترده ای در دو بعد نظارت و کنترل بر بازار و نیز برخورد با گرانفروشی و احتکاربا هماهنگی دستگاه قضایی داشته باشیم.
وی اظهار کرد : در این راستا برای مدیریت بازار از همه ظرفیت استان اعم از اصناف، سازمان صنعت ، معدن وتجارت ، تعزیرات حکومتی وحتی بسیج استفاده می کنیم.
وی گفت : در عین آنکه از ابتدای سال هم بحث نظارت و کنترل بر بازار با جدیت دنبال شده و طی 8 ماهه گذشته حدود 245 هزار بازرسی از واحدهای تولیدی و توزیع انجام شده است.
 وی عنوان کرد : در این مدت 59 پرونده احتکار، اختفا و امتناع مجموع به ارزش 328 میلیارد ریال تشکیل و رسیدگی شده و یا در دست بررسی است .
وی افزود : کل پرونده های وارده به تعزیرات حکومتی هم 26 هزار مورد است که در این مدت در مجموع با حساسیت و عملکرد مطلوب این اداره کل 28 هزار پرونده رسیدگی شده که عملکرد 108 درصد ی تعزیرات را نشان می دهد.
 وی ادامه داد : در این میان بزرگترین پرونده احتکار رسیدگی شده در حوزه های لوازم یدکی ، برنج ، حبوبات و لوازم خانگی بوده است.
رسولیان افزود : در کنار این اقدام اصناف هم در با اجرای هفت طرح مجزا اقدام به خودنظارتی و کنترل بر بازار نموده اند.
وی اظهار کرد: نظارت در حوزه نهاده های دامی و کشاورزی هم جدی تر ادامه می یابد .
 وی تصریح کرد : به منظور جلوگیری از هرگونه اجحاف و انجام کار تخصصی مقرر شده بازرسی در این حوزه با کمک و همکاری جهاد کشاورزی استان انجام شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید