.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۴

سه هزار فقره تسهیلات اشتغال به زنان خراسان رضوی پرداخت شد

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: امسال سه هزار فقره وام قرض الحسنه ۳۰ میلیون ریالی در قالب تسهیلات اشتغال زایی به زنان این استان پرداخت شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، فرشته سلجوقی در نخستین نشست هم اندیشی روسا و مشاورین امور زنان و خانواده دانشگاههای منطقه نهم آمایش آموزش عالی کشور در نیشابور افزود: در این راستا تسهیلاتی نیز از سوی سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اداره کار به زنان استان پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: 48 درصد از کارکنان شاغل در بخش دولتی این استان را بانوان تشکیل می دهند و در استخدام های دولتی، زنان از سهم برابر با مردان برخوردار نیستند.
وی گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم سهم زنان در این حوزه ها تعدیل شده است البته اغلب زنان شاغل استان در بخش غیردولتی هستند و مشکل عمده در این بخش عدم برخورداری از ضمانت شغلی و حمایتهای بیمه ای برای زنان است.
سلجوقی افزود: در برنامه ششم توسعه هفت راهبرد استانی برای این موضوع در نظر گرفته شده تا تعداد بیشتری از زنان شاغل در نظام جبران خدمت و مزدبگیری زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.
رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست گفت: به کارگیری مشارکتهای مردمی و استفاده از ظرفیت خیرین از ویژگیهای حوزه بهداشت و درمان نیشابور است.
فرح بابایی افزود: سلامت نیمی از جامعه در گرو سلامت زنان است و عدم توجه به نقش محوری زنان در خانواده بر سلامت فرزندان تاثیر می گذارد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیز گفت: برای اولین بار در کشور برنامه های نظارتی و درمانی برای پیشگیری از افسردگی پس از زایمان در نیشابور در دستور کار قرار گرفته است.
محسن عظیمی نژاد افزود: در این راستا برنامه های تحقیقاتی و مطالعاتی برای تبیین نقش باورهای زنان توسط چند تیم مطالعاتی در مناطق مختلف نیشابور انجام شده که در مرحله تدوین برای انتشار است.
شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید