.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۳

سرپرست استانداری خراسان رضوی :

هیچ عذری از دستگاه ها برای عدم همکاری با کارآفرینان پذیرفته نیست

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : هیچ عذری برای عدم همکاری با کارآفرینان از سوی دستگاه های مختلف پذیرفتنی نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛قربان میرزایی در دوازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان افزود : دستگاه های اجرایی موظف اند مسیر و بستر کار و فعالیت برای کارآفرینان را فراهم کنند و کسی حق ندارد ایجاد مشکل و یا مانع تراشی کند.
وی اظهار کرد : ما موظف به ریل گذاری، ایجاد بستر مناسب برای فعالیت و برداشت موانع از مسیر آنان هستیم و تا کنون هم دولت در حد وسع و توان خود این کار کرده و تسهیلات و اعتبارات و اختیارات خوبی را بدین منظور و با هدف ایجاد اشتغال در اختیار استان ها قرار داده است .
 وی عنوان کرد : حتی در برخی از این موارد منابع و تسهیلات وجود دارد اما بخش خصوصی و مردم خیلی راغب به استفاده از این ظرفیت و امکان مطلوب نبوده اند و از این ظرفیت ها بهره مناسب گرفته نشده است.
میرزایی با بیان اینکه امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم که شاید شدت آن کم از جنگ نظامی نباشد ، افزود : آن دوران جوانان ما درخط مقدم حضوری پرشور داشتند و بسیاری از آنان فرماندهان ما در خط مقدم نبرد بودند و با ایثارگری و از خودگذشتگی و اهدای خون خود با شجاعت و جسارت تمام ایستادند و دشمن را بیرون راندند وحتی یک وجب از این خاک را واگذار نکردند.
وی با بیان اینکه طی این سالها برای حفظ این خاک ، سرزمین و نظام خون ها و هزینه ها دادیم و امروز نیز در این جنگ اقتصادی باید همچون آن دوران جوانان وارد میدان شده و به عنوان رسالت خود فرماندهی این جنگ را با تلاش خود در قالب کارآفرین ، محقق ، اندیشمند ، پژوهشگر و غیره در جایگاه اقتصادی و کمک به رشد و توسعه اقتصاد این سرزمین ایفا کنند.
وی در این میان تصریح کرد : ما برای خروج از این شرایط راهی نداریم جز آنکه جوانان این سرزمین از مسیر کارفرینی و سازندگی زمینه توسعه کشور را فراهم و در برابر دشمنان بایستیم.
 وی ادامه داد : بدین منظور باید همه در کنار هم به توسعه کارآفرینی و اشتغال کمک کنیم و عزم دولت هم در این حوزه جدی است از آن رو که منابع عظیمی را برای کارآفرینی و اشتغال اختصاص داده و برای رونق تولید و اشتغال حمایت های متعددی را انجام داده است و همه دستگاه های اجرایی موظف به همکاری هستند.
سرپرست استانداری خراسان رضوی تصریح کرد : حضور جوانان در عرصه کارآفرینی و تلاش مایه مباهات است و این شجاعت، ریسک پذیری و بهره گیری از فرصت ها بسیار ارزشمند و در پی این تلاش ها، ایجاد اشتغال وتامین، نیاز کشور و موفقیت است.
وی با اشاره به چهل سالگی انقلاب عنوان کرد : ما کار بزرگی در پیش داریم طی این سال های کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام شده در عین آنکه برخی اشکالات هم وجود دارد و امروز باید در چهل سالگی انقلاب روند این حرکت از قوت و سرعت بیشتری برخوردار شود.
میرزایی تصریح کرد :برای ریل گذاری این مسیر و جهت دهی مناسب تر به این حرکت باید  تلاش و فعالیت مضاعف و گسترده ای شکل گیرد.
 وی با اشاره به ظرفیت های منابع انسانی در این خطه از جمله وجود بیش از 80 هزار دانش آموخته دانشگاهی جویای کار گفت : نباید انتظار باشد که 80 هزار میز برای اشتغال این افراد آماده شود بلکه باید خود آنان به این حوزه اشتغال و تولید ورود یافته و بر مبنای توانمندی خود و ظرفیت و نیاز استان و هر منطقه اقدام به فعالیت و کارآفرینی برای خود و جمعی از جوانان مشابه خود نمایند.
وی تصریح کرد : وجود حوزه پژوهشی و دانشگاهی قوی در استان خود ظرفیتی برای جهت دهی به این جوانان است چنانکه  امروز 181 دانشگاه و موسسه آموزش عالی و 250 هزار دانشجو و 4600 هیات علمی و تعداد زیادی شرکت های دانش بنیان و313شرکت  فناور و غیره در استان وجود دارد که خود نشان دهنده ظرفیت ، توان ، بنیه علمی این خطه و جوانان کارآزموده ماست که باید از آن در پیشرفت و توسعه استان بهره برد و اگرنتوانیم بیانگر ضعف ماست.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۸۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید