.     .     .
۱۳۹۷/۰۲/۲۳

استاندار خراسان رضوی:

ما به بخش خصوصی اعتماد کامل داریم / اداره امور نیازمند عقلانیت، تدبیر و آرامش است

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ما به بخش خصوصی اعتماد کامل داریم ، گفت : وظیفه ما، زمینه و ظرفیت سازی برای حضور موثر و توانمند بخش خصوصی در عرصه اقتصاد است.

استاندار خراسان رضوی با تاکید بر اینکه ما به بخش خصوصی اعتماد کامل داریم ، گفت : وظیفه ما، زمینه و ظرفیت سازی برای حضور موثر و توانمند بخش خصوصی در عرصه اقتصاد است .
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان روز یکشنبه در سی و ششمین جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران که در مشهد مقدس افزود : اهتمام تمامی دست اندر کاران دولت با همراهی بخش خصوصی، توسعه اقتصاد کشور و رونق تولید و اشتغال استان را رقم می زند چنانکه سال گذشته علی رغم تمامی تنگناها و حوادث طبیعی و غیر مترقبه که در استان حادث شد؛ به مدد همراهی موثر دولت و بخش خصوصی به نتایج مطلوب و دستاوردهای ارزشمندی در حوزه اشتغال و تولید استان دست یافتیم.
وی با قدردانی از هیات رئیسه و اعضای اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی خراسان رضوی به خاطر همراهی ها و تعاملات نزدیک با بخش اجرایی استان موفقیت های خوبی در استان حاصل شده است ، اظهار کرد : از جمله آنها ایجاد 123 هزار و 900 شغل جدید، افزایش تولید در بخش های مختلف، رونق و رشد 15 درصدی صادرات و افزایش 18 درصدی ترانزیت در سال گذشته می باشد.
وی عنوان کرد : اما در سال حمایت از کالای ایرانی ، ارتقا کیفیت کالاهای تولید داخلی و کاهش هزینه تمام شده و افزایش قدرت رقابت پذیری آنها امری مهم و ضروری است.
وی با اشاره به دستور رئیس جمهوری مبنی بر همکاری دولت با حوزه تولید در راستای کاهش هزینه های تمام شده تولید با پایین آوردن نرخ تسهیلات تولید ، کاهش عوارض و مالیات گفت : باید بخش های اجرایی در این راستا هماهنگی و همکاری های لازم را داشته باشند.
وی تصریح کرد : در عین حال تولید کنندگان هم در ارتقا راندمان و بازدهی تولید و بهره وری بیشتر و استفاده از تکنولوژی نوین و دانش بنیان در تولید تمرکز یابند و در واقع برای کاهش هزینه ها تمام فرآیند تولید تا عرضه و صادرات مورد توجه قرار گیرد.
رشیدیان افزود : از سویی بازار ما نیازمند آرامش در فضای کسب و کار و تولید است و تصمیمات و هماهنگی های دولت و بخش خصوصی بر این امر اثر مستقیم دارد.
استاندار خراسان رضوی به شرایط جدید پیش رو و خروج آمریکا از برجام اشاره و خاطر نشان کرد: به طور حتم، این تصمیم در تعاملات بین المللی ایران و اقتصاد کشور تاثیر دارد.
رشیدیان با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) گفت : در چنین موقعیتی، برای اداره امور بیش از همه نیاز به عقلانیت،دسته بندی مسائل ، مدارا و افزایش محبت و تدبیر و آرامش داریم .
وی با بیان اینکه امروز ما وارد جنگ اقتصادی شده ایم افزود : خط مقدم ما در این نبرد بخش خصوصی است و باید بیش از هر زمان تقویت شود.
وی عنوان کرد : ضرورت عقلانیت در استفاده بهینه از شرایط موجود و ظرفیت های بالقوه و پرهیز از برخوردهای هیجانی و احساس و عبور از مسائل کوچک و اختلافات و مباحث حاشیه ای بیش از هر زمان احساس می شود.
وی عنوان کرد : باید در پی ایجاد ظرفیت های جدید برای سرمایه گذاری در بازار و تولید باشیم و بیش از همه نیاز است تب تند بازار طلا و ارز را با ایجاد ظرفیت های جدید سرمایه گذاری به خوبی مدیریت نموده تا به نفع تولید وارد بازار عرضه و اشتغال شود.
 
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۱۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید