.     .     .
۱۳۹۶/۱۲/۲۲

شهدا، تفسیر عملی و مفسران عامل معنای ایثار هستند

استاندار خراسان رضوی در پیامی ۲۲ اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا و سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی را تبریک گفت.

استاندار خراسان رضوی در پیامی 22 اسفند ماه روز بزرگداشت شهدا و سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی را تبریک گفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این پیام اظهار داشت: شهدای گرانقدر در واقع معنای عملی ایثارند که با پیروی از سید الشهدا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گران بهاترین گوهر عمر را در طبق اخلاص نهاده و از عزت و آزادگی و هویت انسانی و اسلامی پاسداری کردند.
متن کامل پیام به شرح زیر است:
                                                                               بسمه تعالی
شهیدان، جوانان مومن و فداکاری بودند که برای دفاع از کشور و ملت، در برابر متجاوزان به این آب و خاک جان خود را در کف دست گرفته و با نام و یاد خدا به میدان نبرد قدم نهادند. ملت ما و به ویژه جوانان امروز مدیون شهیدانند. از خودگذشتگی آن پاکبازان بود که اسلام و استقلال و آزادی را به ملت ایران هدیه کرد و ادای حق بزرگ آنان و تکریم یاد و نام آنان نشانه وفاداری به ارزش‌های والا است. " مقام معظم رهبری"
شهیدان جوانان مومن و فداکاری بودند که برای دفاع ازکشور و ملت در برابر متجاوزان به این آب و خاک جان خود را در کف دست گرفته و با نام و یاد خدا به میدان نبرد قدم نهادند.
امروز که استقلال، آزادی، توسعه و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را شاهدیم و هر روز بر این عزت و سربلندی افزوده می شود و ملت غیور و همیشه در صحنه ما از تمامی موانع در مسیر تعالی خود یکی پس از دیگری عبور می کند.
همه در سایه فرهنگ ایثار و شهادت و ثمره خون‌های مطهر جوانان این مرز و بوم در عرصه انقلاب، دفاع مقدس و نبرد در برابر داعشیان مزدور است و باید بر این نعمت بزرگ، خداوند متعال را شاکر و سپاسگذار خانواده های معظم شهدا باشیم.
شهدایی که امام راحل (ره) در وصف آنها فرمودند: « همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفاء آزادگان خواهد بود
شهدای گرانقدر در واقع تفسیر عملی و مفسران عامل معنای ایثارند که با پیروی از سید الشهدا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) گران بهاترین گوهر عمر را در طبق اخلاص نهاده و از عزت و آزادگی و هویت انسانی و اسلامی پاسداری کردند.
 بدون شک خاطره خوش از بزرگی، شجاعت، شهامت و فداکاری های آنها تا ابد در ذهن و زبان مردم قدر شناس این سرزمین باقی خواهد بود و کمترین وظیفه ما آن است که یاد و راه آن ها را زنده نگهداریم و ادامه راه پر صلابت آنان یعنی فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت را با تمام زیبایی هایش به نسل های بعد منتقل کرد.
اکنون که عطر شهادت فرزندان غیور ایران سرزمین از کربلا تا خرابه های شام و صحرای حلب پیچیده است و در این روز بزرگ که با نام شهید پیوند خورده است بر خود فرض می دانیم بار دیگر با آرمان های سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اهداف والای شهدا و رهبری عزیزمان را در دفاع از ارزش های اسلامی و اسلام ناب محمدی، استقلال و آزادی، عدالت و پیشرفت کشور و ملت؛ تجدید عهد کنیم و بر پایداری و استقامت در برابر بدخواهان و کینه توزان نسبت به ایران اسلامی پیمانی دوباره بندیم.
اینجانب به نمایندگی از دولت تدبیر و امید از درگاه خداوند متعال برای همه  شهدای عزیز علو درجات و برای خانواده های معظم شاهد؛ عزت، سربلندی و سلامتی مسالت می نمایم.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۰۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید