.     .     .
۱۳۹۶/۱۲/۲۲

با تخلفات صنفی و هرگونه افزایش قیمت غیر عادی در کالاهای مصرفی برخورد می شود

با حضور سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی، جلسه ستاد تنظیم بازار استان برگزار شد.

با حضور سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی،  جلسه ستاد تنظیم بازار استان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در این جلسه گفت: به شدت با تخلفات صنفی و هرگونه افزایش قیمت غیر عادی در کالاهای مصرفی برخورد می شود.
وی افزود: در این راستا نظارت و کنترل دقیق و گسترده ای بر بازار اعمال می شود و از دهم اسفند ماه تا کنون که طرح نظارت نوروزی اجرایی شده بالغ بر 25 هزار بازرسی صنفی فقط در مشهد انجام گرفته است.
سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی عنوان کرد: دو هزار گشت مشترک نیز با همکاری تعزیزات حکومتی و اصناف انجام شده است.
رسولیان گفت: هم اکنون در قالب طرح تنظیم بازار روزانه قیمت های 61 قلم کالا بررسی می شود و بر اساس نتیجه و افزایش قیمت ها تصمیم گیری و اقدام می شود.
وی اظهار کرد: در کنار نظارت های جدی ، تنظیم بازار و تامین و عرضه اقلام مورد نیاز مردم هم در دستور کار است و روزانه به طور متوسط 17 تن تخم مرغ در بازار عرضه می شود
 سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت تخم مرغ در بازار مشهد در حد متوسط نرخ کشوری است، افزود: در صورت نیاز حجم بیشتری به بازار عرضه می شود و مشکل و کمبودی برای تامین نیاز وجود ندارد.
رسولیان تصریح کرد: همچنین طی چند روز اخیر از طریق نمایشگاه عرضه مستقیم در مشهد 126 تن مرغ منجمد و 11 تن گوشت قرمز منجمد عرضه شده است.
 وی گفت: برای تعدیل قیمت برنج نیز از ابتدای طرح تنظیم بازار 2 هزار و 500 تن حواله برنج صادر شده و 940 تن آن عرضه گردیده است.
 وی با بیان اینکه موجودی برنج در استان قابل توجه است و مشکلی برای عرضه وجود ندارد ، افزود : به هر میزان که نیاز و تقاضای بازار باشد عرضه می شود.
سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: برای عرضه میوه تنظیم بازار شب عید هم 94 منقطه در مشهد با محوریت مناطق محروم تعیین شده و ظرف چند روز آینده عرضه میوه اعم از سیب و پرتقال با قیمت مصوبه آغاز می شود.
رسولیان تاکید کرد: هیچ مشکل و کمبودی برای تامین اقلام اساسی موردنیاز مردم وجود دارد و تمام پیش بینی ها و تدارک نیاز از قبل انجام شده است .
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید