.     .     .
۱۳۹۶/۱۲/۲۱

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

کاهش نرخ متقاضیان کار استان از ۳۲۰ به ۲۰۰ هزار نفر از ابتدای سال تا کنون

استاندار خراسان رضوی از افزایش ۱۷ درصدی صادرات استان طی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه گذشته سال قبل خبر داد.

 
استاندار خراسان رضوی از افزایش 17 درصدی صادرات استان طی سال جاری در مقایسه با مدت مشابه گذشته سال قبل خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه شورای اداری قوچان که در جریان سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به این شهرستان برگزار شد؛ اظهار داشت: به مدد همراهی و همدلی دولت و بخش خصوصی در استان، شاهد پیشرفت های مطلوبی در حوزه های مختلف بوده ایم.
وی افزود: از جمله آن ها می توان به افزایش 66 درصدی تولید مقاطع فولادی، 79 درصدی تولید فولاد خام، 37 درصدی تولید لوله و پروفیل و 62 درصدی تولید کاشی و سرامیک در سال جاری اشاره کرد.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای کاهش نرخ جویندگان کار، گفت: طبق آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری منتهی به پاییز در استان 8.8 درصد بوده است.  
رشیدیان با بیان این که در ابتدای سال، 320 هزار نفر در استان متقاضی اشتغال بوده اند و این رقم هم اکنون به 200 هزار نفر کاهش یافته است؛ تصریح کرد: به گونه ای برنامه ریزی شده است که نرخ بیکاری سال 96 را 1.5 درصد از میزان نرخ جویندگان کار در سال گذشته، کاهش دهیم.
وی در ادامه یکی از نیازهای اساسی را اصلاح قوانین و اعطای اختیارات بیشتر به استان ها ذکر و بیان کرد: واگذاری اختیارات بیشتر به استان ها سرعت حل مشکلات اجرایی و اقتصادی را بالا می برد.
استاندار خراسان رضوی همچنین گفت: ابتدای امسال اتفاق ناگواری برای برخی مناطق استان با وقوع زلزله رخ داد که طی آن هزار و 700 خانه ویران شد اما به فضل الهی ظرف کمتر از هشت ماه هزار و 720 خانه ساخته و تحویل مردم شد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۷۹۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید