.     .     .
۱۳۹۶/۰۶/۲۱

بازدید استاندار خراسان رضوی از یک شرکت تولیدی فرآورده های نسوز قلیایی در گناباد

استاندار خراسان رضوی به منظور بازدید از چندین واحد صنعتی و شرکت در جلسه ی ستاد اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید گناباد، به این شهرستان سفر کرد.

استاندار خراسان رضوی به منظور بازدید از چندین واحد صنعتی و شرکت در جلسه ی ستاد اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید گناباد، به این شهرستان سفر کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان قبل از ورود به گناباد، از یک شرکت تولیدی فرآورده های نسوز قلیایی پایه منیزیتی، بازدید کرد.
هدف بازدید از این شرکت، پایش طرح توسعه و رفع موانع آن بود که در حضور استاندار خراسان رضوی و مدیران مربوطه صورت گرفت.
این شرکت فعالیت خود را با دریافت موافقت اصولی در سال 64 از وزارت صنایع شروع و در سال 1375 راه اندازی کامل خط تولید فرآورده های نسوز قلیایی پایه منیزیتی را در شهرستان گناباد آغاز کرده است.
 در دهه ی نوین صنعت دیرگدازها در ایران، این شرکت با بهره گیری از جدیدترین تجهیزات تولیدی و بر اساس فرآیندی مدرن و اتوماتیک و با استفاده از تکنولوژی روز، عهده دار تولید انواع نسوزهای قلیایی پایه منیزیتی از جمله آجرهای منیزیا- کربنی ، منیزیا-اسپینلی، منیزیا- آلومینیومی، منیزیتی، منیزیا- کرومیتی، کروم-منیزیا و هم چنین مواد ویژه نسوز شامل جرم های پاشیدنی، کوبیدنی سرد و گرم، روکش تاندیش و انواع ملات ها ی قلیایی می باشد .
 ظرفیت اولیه تولید این شرکت 20 هزار تن محصولات قلیایی بوده که با اجرای پروژه طرح و توسعه در سال 1383 عملا ظرفیت تولید سالیانه تولیدات ، به سی هزار تن رسیده است و بر اساس نیاز بازار برنامه توسعه جدید خود را تا مرز 50 هزار تن در سال تدوین کرده است که بر اساس پیش بینی ها تا پایان سال 1396 عملیاتی خواهد شد.
سرمایه گذاری اولیه در این پروژه 20 میلیون دلار بوده که برای اجرای طرح توسعه ی آن 6 میلیون دلار دیگر مورد نیاز است؛ هم اکنون 136 نفر در این شرکت مشغول به کارند و با عملیاتی شدن طرح توسعه 35 نفر دیگر به شاغلان آن افزوده می شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید