.     .     .
۱۳۹۶/۰۶/۲۰

استاندار خراسان رضوی:

مشهد مقدس سالانه میزبان ۲۰۰ هزار زائر پاکستانی است

وزیر امور خارجه پاکستان عصر روز دوشنبه وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد شد و مورد استقبال استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان استانی قرار گرفت.

 وزیر امور خارجه پاکستان عصر روز دوشنبه وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد شد و مورد استقبال استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان استانی قرار گرفت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در دیدار با محمد آصف وزیر خارجه پاکستان گفت: مشهد مقدس سالانه میزبان 200 هزار زائر پاکستانی است که امیدواریم میزبانی خوبی از این زائران داشته باشیم.
وی با اشاره به روابط اقتصادی مطلوب بین پاکستان و خراسان رضوی، افزود: در چهار ماه امسال واردات از کشور پاکستان به این استان 28 درصد و به همین نسبت صادرات از خراسان رضوی به پاکستان نیز 28 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در این مدت 15 میلیون دلار واردات از کشور پاکستان به استان انجام شده است و هم چنین هفت میلیون دلار کالا از خراسان رضوی به پاکستان صادر شده است.
رشیدیان اظهار کرد: بعد از امارات متحده عربی، پاکستان دومین کشوری است که استان خراسان رضوی از آن کالا وارد می کند.
وی با اشاره به شرایط حساس کنونی و لزوم وحدت بیشتر بین کشورهای منطقه، اظهار امیدواری کرد: همکاری های بین این استان و کشور پاکستان در سایه وحدت روز به روز گسترش یابد.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: زمنیه های لازم برای حضور بی دغدغه زائران پاکستانی در مشهد فراهم است و از ارائه خدمات مطلوب به آنان از هیچ تلاشی فروگذار نیستیم.
رشیدیان افزود: در سفری که مقام معظم رهبری سال ها پیش به پاکستان داشتند؛ مورد استقبال مردم این کشور قرار گرفت، همیشه ایشان از سفر به این کشور به عنوان خاطرات خوب یاد می کنند.
وزیر امور خارجه پاکستان پس از زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) با مسئولان آستان قدس رضوی دیدار دارد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۹۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید