.     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۲

سرپرست استانداری خراسان رضوی :

توجه به معلولان، ظرفیت ها و نیازهای آنان باید امری پیوسته و همیشگی باشد

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : توجه به معلولان و نیازهای آنان و در عین حال ظرفیت های این قشر باید امری پیوسته و همیشگی باشد نه آنکه محدود به یک مقطع و زمان و برنامه خاص شود.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ قربان میرزایی همزمان با روز جهانی معلولان در دیدار با معلولان و کم توانان جسمی و حرکتی شاغل در استانداری خراسان رضوی افزود : باید این قشر هم به عنوان بخشی از جامعه که در عین نقص هایی در شرایط جسمی از توانمندی های ارزشمندی هم برخوردارند مورد توجه قرار گیرد.
 وی اظهار کرد : این جمعیت هم دارای نیازهایی خاص است که اگر به آنها توجه و مشکلات آنها در سطح جامعه اعم از تردد در شهر ، ادارات و دستگاهها ، نحوه برخورد سایرین با آنان و غیره اصلاح و مرتفع شود ، قابلیت های بسیاری دارند و در بسیاری موارد این توانمندی ها و انگیزه های آنها برای فعالیت و حضور در عرصه های مختلف جامعه بیش از توان و ظرفیت افراد عادی جامعه است .
وی با بیان اینکه اقداماتی در حوزه مناسب سازی فضای شهری برای معلولان انجام شده که خوب است اما نیازمند اقدامات گسترده و جدی در این حوزه از سوی دستگاه ها و بخش های مختلف بویژه متولی امور شهر یعنی شهرداری هستیم و در این میان استانداری هم باید وظایف خود را در پیگیری و انجام هماهنگی های لازم در این بخش با جدیت دنبال کند.
وی عنوان کرد : باید چالش ها و نیازهای خاص این جمعیت در قالب برنامه ای منسجم و مدون حتی قانونی خاص برای حمایت از آنان مورد توجه قرار گیرد.
میرزایی در ادامه با اشاره به معلولان شاغل در استانداری خراسان رضوی گفت : با توجه به اینکه هر یک از این افراد دارای توانمندی ها و ظرفیت های بالایی هستند در بخش های مختلف توانسته اند به عنوان یک کارمند شاخص مطرح شوند که خود بسیار قابل تقدیر است .
وی با بیان اینکه این افراد و چهره ها که هر یک با وجود نقص هایی در شرایط جسمی خود افرادی شاخص در رفتار و عملکرد و انگیزه کاری هستند مایه مباهات می باشند.
مدیر کل اداری ، مالی استانداری خراسان رضوی هم در این دیدار با بیان اینکه انسان ها دارای دو بعد وجودی هستند که نخستین آن جسمی و بعد دیگر روحی و ذهنی است ، گفت : این افراد شاید نقص هایی از نظر جسمی دارند اما از نظر ظرفیت ها و توانمندی های روحی وذهنی بسیار قوی هستند و یک معلول جسمی ، حرکتی ما امروز با وجود ضعف جسمی تا کنون قله های متعدد را فتح کرده و یا آن دیگری که در حوزه کاری خود دارای دکترا در رشته تخصصی خود است و همچنان در عین اشتغال به کار به تحصیل ادامه می دهد.
 صادق براتی افزود : این افراد عموما دارای انگیزه کاری بالایی هستند و اموری که به آنان محول شده به بهترین نحو انجام می دهند و در محیط کاری هم تعامل و ارتباط بسیاری خوبی با همکاران خود دارند که بسیار ارزشمند است.
 وی تصریح کرد : تلاش ما هم رفع یا حداقل کاهش مسائل و مشکلات آنان است و بدین منظور اقداماتی صورت گرفته و همچنان دنبال می شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۸۹۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید